AASTA TEHASEMAJA 2020

Eesti puitmajaklastri ja Puitmajaliidu korraldatud tehasemaja konkurss ja parimate puitmajade tunnustamine toimub kümnendat korda ning konkursile on oodatud kõik Eesti ettevõtted, kes tehasetingimustes puitmaju valmistavad.

Aasta Tehasemaja konkursile võib esitada tehases toodetud puitmaju, mis on valminud ja kliendi poolt vastu võetud perioodil 2017 – 2020.

Kandideeriv objekt peab vastama järgmistele nõuetele:

 1. Hoone/erilahenduse kandev põhikonstruktsioon peab olema valmistatud puidust (pre-cut, element, moodul, palk, CLT, MHM vm) ning eeltoodetud tehase tingimustel;
 2. Konkursile esitab võistlustöö selle insenertehnilise lahenduse loomise, tootmise ja ehitamise üle kontrolli omanud ja töö teostanud Eesti ettevõte.

Konkursil osalemiseks tuleb esitada alljärgnev info:

 1. Täidetud ankeet: avaldus_Aasta Tehasemaja 2020
 2. Hoone põhiplaan, lõiked ja asendiplaan (asendiplaani puudumisel info/joonis hoone paiknemisest ilmakaarte suhtes);
 3. Kvaliteetsed fotod hoonest (resolutsiooniga vähemalt 300dpi) alljärgnevalt:
  1. hoone välisvaated – 4 fotot pildistatuna hoone neljast küljest otsevaates (kui hoone asukohast tingituna on see võimalik);
  2. hoone välisvaated – 2 perspektiivvaadet või vaated muul moel, mis kirjeldavad adekvaatselt hoone välisilmet;
  3. hoone sisevaated – maksimaalselt 6 pilti hoone olulisematest ruumidest ja/või detailidest;
  4. võimalusel esitada fotod hoone märkimisväärsete arhitektuursete detailide kohta (kuni 6 fotot)

 

Uus võistlustööde esitamise tähtaeg (algselt 11.03.2020) on 30.06.2020 ja võitjate välja kuulutamine (algselt 01.04.2020) on 31.07.2020 Hiiumaal! 

Konkursitöid saab esitada aadressil eeva@puitmajaliit.ee 

Tutvu kindlasti ka konkursi tingimustega: Aasta Tehasemaja 2020_reglement_uus

Traditsiooniliselt valib Aasta Tehasemaja välja žürii, kuhu kuuluvad tunnustatud arhitektid, ehitusinsenerid ja ajakirjanikud: 

TalTech Ehitusfüüsika professor dr Targo Kalamees, TalTech Ehituse ja arhitektuuri instituudi direktor dr Jarek Kurnitski, arhitekt Markus Kaasik, arhitekt Veronika Valk-Siska, ajakirjanik Eva Kiisler.

Täiendav info: 

Eeva Vahtramäe

Eesti puitmajaklastri juht

eeva@puitmajaliit.ee

+372 5621 3127

Aasta Tehasemaja konkurssi rahastab osaliselt Eesti puitmajade ekspordiklastri projekt, mida toetab Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus klastrite arendamise programmist, mida rahastab Euroopa Regionaalarengu Fond.

www.estonia.ee